Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba tęsdami naršymą jūs duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Susipažinkite su slapukų politika

Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių - tradicinis skolinimosi būdas

Nors šiais laikais galime rinktis iš daugybės skolinimosi būdų, tačiau niekur nedingo ir vienas iš seniausių, kai pinigus už tam tikrą procentą skolindavo eiliniai žmonės. Aišku, šiais laikais vis rečiau žmonės skolinasi iš savo draugų, kadangi atsirado ir daugybė kitų būdų tai daryti, o ir šiaip daugumai finansai yra svarbūs, tad atiduoti dalį pinigų ir vėliau rūpintis jų atgavimo, o gal net sugadintais santykiais su draugais nenori niekas. Tačiau yra, kas tuo užsiima ir skelbiasi, jog gali paskolinti tam tikrą pinigų sumą už kažkiek procentų. Paskolos tau ar paskolos studentams yra suteikiamos jau ne pirmus metus. Yra sukurtos netgi specialios platformos internete, kur galima tiek teikti, tiek gauti paskolą iš paprastų žmonių. Jos populiarios, kadangi užtikrinamas saugumas tiek pinigus skolinančiam žmogui, tiek iš jo besiskolinančiam, tad nė viena pusė niekuo nerizikuoja, o ir skolinimo sąlygos dažniausiai būna geros ir aiškiai išdėstytos. Tad šis tradicinis būdas gauti pinigų niekur nedingo, tiesiog dabar yra vienas iš daugybės kitų.

Skolinimosi pokyčiai šiomis dienomis

Dauguma žmonių įpročių keičiasi, ne išimtis ir skolinimasis. Negalima sakyti, kad dabar tokio poreikio neliko, nors ir gerėja gyvenimo lygis bei ekonominė situacija, pinigų poreikis nė kiek nemažėja, netgi galima pastebėti tam tikrą didėjančią skolinimosi tendenciją. Tai lemia ir pasikeitęs mąstymas, dabar dauguma žmonių turi užtikrintas pajamas, gyvenimo būdas yra gerokai greitesnis, todėl prireikus įsigyti kažkokį daiktą niekas nenori taupyti keletą metų ir taip jausti nepatogumą visą tą laiką, dauguma mieliau skolinasi ir perka tą daiktą, o po to per tuos kelis metus atiduoda pasiimtą pinigų sumą. Be to, dabar paskolas teikia daugybė bendrovių, tad kartais išsirinkti gali būti netgi sudėtinga. Tačiau niekur nedingo ir daugumai nuo seno įprasti skolinimosi būdai, pavyzdžiui, paskolos iš žmonių. Nors toks būdas dabar jau nėra pats populiariausias.

Paskolos iš žmonių ir į ką atkreipti dėmesį?

Prieš imant paskolą ar kreditą iš žmogaus ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį į visas sutarties sąlygas, negu skolinantis iš įmonių. Ypač jeigu tokia paskola teikiama ne per specifines platformas. Kadangi ten paskolų teikimas yra kontroliuojamas ir prižiūrimas, kad abi pusės nebūtų apgautos ir nenukentėtų. Taigi, reikėtų atidžiai perskaityti sutartį ir atkreipti dėmesį į ten nurodytus terminus bei sankcijas, kurios gali būti taikomos už kažkokių punktų nepaisymą. Taip pat svarbus rodiklis turėtų būti palūkanos, kadangi jos parodo, kiek papildomai jums teks grąžinti pinigų.