Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba tęsdami naršymą jūs duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Susipažinkite su slapukų politika

Paskolos pensininkams senjorams

Paskolos pensininkams senjorams

Ar suteikiamos paskolos pensininkams?

Paskolų teikėjai pirmiausiai orientuojasi į žmogaus amžių ir pagal jį priima galutinį sprendimą, o ir pensininkai gali būti labai įvairaus amžiaus, kadangi kai kurių profesijų atstovai į pensiją išeina nesulaukę net 60 metų. Todėl pensininkams gali būti suteiktos paskolos, aišku, jeigu jie nėra vyresni, negu 70 metų, kadangi nuo šio amžiaus bendrovės nelabai linkę skolinti pinigų. Be to, dar labai svarbus kriterijus yra pajamos, jeigu skolinatės pakankamai nedidelę pinigų sumą, tuomet gali pavykti gauti paskolą ir ją grąžinti vien pensijos pagalba, tačiau jeigu jūs dar tuo pačiu metu turite kažkokį darbą, kuris teikia papildomas pastovias pajamas, tuomet neturėtų kilti problemų netgi imant didesnę paskolą.

Kokie yra apribojimai imant paskolas?

Vienas iš pagrindinių apribojimų yra amžius, kadangi net įstatymai neleidžia skolinti pinigų nepilnamečiams. O kredito kompanijos dažniausiai nelinkę suteikti paskolų vyresniems nei 70 metų asmenims, aišku, paskolos pensininkams gali būti suteikiamos, jeigu jie dar neperžengę šio amžiaus. Apribojimu gali tapti ir bloga kredito istorija, kadangi pagal ją dauguma įmonių sprendžia, ar galima pasitikėti šiuo žmogumi ir jam skolinti pinigus, o jeigu praeityje jis nevykdė savo finansinių įsipareigojimų, tikėtina, kad paskolą gauti bus gerokai sunkiau, o jeigu prašoma suma yra didesnė, to padaryti gali ir nepavykti, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus. Taip pat apribojimu gali tapti jokio turto neturėjimas, kadangi tokiu atveju neįmanoma turėti užstato, kuris garantuotų, kad kreditoriai atgaus paskolintus pinigus. Ir, žinoma, visada atsižvelgiama į pajamas, tad jeigu jų nėra, paskolą gauti gali būti sudėtinga.

Paskolos pensininkams ir kokios yra ateities prognozės?

Nors dauguma paskolų teikėjų yra nustatę konkretų amžių, iki kurio suteikia paskolas, tačiau ateityje jis gali keistis. Jau dabar paskolas gali gauti pensininkai, jeigu jie nėra atšventę savo septyniasdešimtmečio. Tačiau pastebima, kad ilgėja žmonių gyvenimo amžius, be to, gerėja ir ekonominė situacija, todėl bendrovės gali šį amžių prailginti, kadangi ir pats pensijinis amžius yra ilginamas. Skolinimosi tendencijos taip pat smarkiai keičiasi, dabar žmonės nevengia skolintis pirkiniams ir vis rečiau jiems taupo. Be to, dauguma lietuvių vyresniame amžiuje yra sukaupę savo turtą, kurį galima įkeisti ir gauti trūkstamus pinigus net ir solidžiame amžiuje, todėl tikėtina, kad tai leis ir kompanijoms į žmogaus metus žiūrėti pakankamai liberaliai.